SSD ile en iyi laptop aksesuarlarını bulun Fiyat

En iyi laptop aksesuarlarını SSD ile bulungeçen gün

Akıllı telefon ve tablet kullananların sayısı herlaptoplar bitmedi. Hala üretkenlik için en çok kullanılan araçlardan biridir. Bazı ağır iş yüklerinin zamanı geldiğinde birçok insan hala dizüstü bilgisayarlarına yöneliyor. Sonuçta, hiçbir şey bir akıllı telefon veya tablet ile karşılaştırıldığında bir dizüstü bilgisayarın işlem gücünü ve depolama alanını geçemez. 

Ancak, birçok cihaz gibi dizüstü bilgisayarınızla da ilgilenmeniz gerektiğini unutmayın. Sadece güvende tutmakla kalmayacak, aynı zamanda işinizi kolaylaştıracak birkaç aksesuar ve ürün var. İşte SSD Fiyatının göz önünde bulundurmanız gerektiğini düşündüğü birkaç aksesuar:Almayı düşünmeniz gereken

Laptop çantası

ilk şeylerden biri laptop çantası. Sadece cihazınızı güvende tutmakla kalmayacak, aynı zamanda onu bir yerden diğerine taşımak daha kolay olacaktır. Çalışmanızı güvende tutarken istediğiniz zaman istediğiniz yere getirebileceksiniz. 

Dizüstü bilgisayar çantaları farklı şekil ve boyutlarda gelir ancak göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, onları yanınızda getirirken rahat olmanızdır. Taşırken omuzlarınızı veya elinizi incitmemelidir. Ek olarak, dizüstü bilgisayarınızın diğer aksesuarları için kullanabileceğiniz cepleri ve yuvaları da not edin. 

USB/Bluetooth fare

Yatırım yapmanız gereken ilk aksesuarlardan biri de faredir. Hangisi sizin için daha rahatsa, kablolu bir fare veya kablosuz bir fare seçebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlarda genellikle imlecinizi hareket ettirmek için kullanabileceğiniz bir izleme dörtgeni bulunurken, bir fare bunu kolaylaştırabilir. Görevlerinizi bir fare ile daha iyi ve daha verimli bir şekilde yapabilirsiniz. 

Profesyonel video veya resim editörleri için projelerinde değişiklik yaparken onlara daha fazla kontrol sağlar. Özellikle dakika değişiklikleri yaparken imleci doğru yere ayarlamak veya hareket ettirmek daha kesin ve kolaydır. Profesyonel oyuncular için bir fare onlara özgürlük ve hassas kontrol sağlar. Ayrıca, oyun içindeki görevleri izleme dörtgeni kullanmaktan daha hızlı yapmalarını sağlar.

Harici depolama

Dizüstü bilgisayarların geniş depolama alanına sahip olmasına rağmen, yedekleme yapmak veya en azından dizüstü bilgisayarınızdan diğerine dosya aktarmanın bir yolunu bulmak en iyisidir. Bir bellek çubuğu veya harici sabit diskin kullanışlı olacağı yer burasıdır. Elbette, bir bulut depolama hizmeti kullanabilirsiniz, ancak bununla birlikte dosyalara erişmek ve hatta indirmek için internete ihtiyacınız olacak. 

Bir hafıza çubuğuna sahip olmak, dosyaları sorunsuz ve hızlı bir şekilde aktarmanın bir yolunu sunar. Dahası, çok maliyetli değildir ve genellikle yalnızca çok fazla belleğe sahip bir bellek çubuğuna ihtiyacınız olur. 4 veya 8 GB’lık bir tane yeterli olacaktır.

Bir bellek çubuğunun yanı sıra harici bir sabit sürücüye de yatırım yapmalısınız. Bu, dosyalarınızı dizüstü bilgisayarınızdan yedeklemenin ve başkalarıyla paylaşmanın en iyi yoludur. Bunu yapmak yalnızca dizüstü bilgisayarınızda yer açmakla kalmaz, aynı zamanda dizüstü bilgisayarınızı sıfırlamanız gerektiğinde hiçbir önemli dosyayı kaybetmemenizi sağlar. Bunlar küçük ve kompakttır ve her yerden satın alınabilir.

Stereo kulaklık

 Film izlemekten veya oyun oynamaktan keyif almanın en iyi yollarından biri sesleri net bir şekilde duyabilmektir. Bu yüzden kaliteli bir kulaklığa yatırım yapmak en iyisidir. Gürültü önleyici kulaklıklar bile mevcuttur. Bu, bu tür kulaklıkları takarken çok fazla dış gürültü duymayacağınız anlamına gelir. Dış gürültüler tarafından kesintiye uğramadığı için size daha net bir ses verir.

Ek olarak, en iyi kulaklıkların çoğunda, çoğu cihazda kullanılabilen 3,5 mm jak bulunur. Bunları yalnızca dizüstü bilgisayarınızda değil, hareket halindeyken müzik veya podcast dinlerken telefonunuzda ve tabletinizde de kullanabilirsiniz. Ayrıca çift amaçlı bir kulaklığı da tercih edebilirsiniz. Bir kabloyla ve Bluetooth bağlantısıyla kullanılabilen bir tane. 

Uygun fiyatı korurken size net bir ses verebilecek birçok güvenilir marka var.

Bluetooth harici hoparlörler

Çoğu dizüstü bilgisayar, berbat hoparlörleriyle tanınır. Bu nedenle, bu listenin bir parçası, tek başınıza keyfini çıkarabileceğiniz bir stereo kulaklıktır. Ancak, bir kalabalıkla film izlemekten veya oyun oynamaktan zevk almak istiyorsanız, harici bir Bluetooth hoparlör satın almak en iyisidir.

Ek olarak, bazı Bluetooth hoparlörlerde şarj edilebilir piller bulunur. Bu, her yerde ve her zaman kullanılabileceği anlamına gelir. Bununla dizüstü bilgisayarınızı ve hoparlörlerinizi istediğiniz yere götürebilir ve ailenizle birlikte film izleyebilirsiniz. 

PC Oyun Denetleyicisi

Oyuncular arasında, bir PC veya dizüstü bilgisayarın özel konsolların yerini alıp alamayacağı konusunda tartışmalar oldu. Tartışmalar devam ederken dizüstü bilgisayarların oyun cihazlarından biri olarak adından söz ettirdiğini söyleyebiliriz. Bazıları için bir fare ve klavye yeterli olsa da, oyun kumandası oyun oynamak için daha iyi bir seçim olacaktır.

Sadece oyun oynarken daha fazla kontrol sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gerçek bir oyun deneyimi de sağlar. Günümüzde en yaygın oyun kontrolörleri kablosuz ve şarj edilebilir, ancak bunu tercih edenler için hala kablolu kontrolörler var. Oyuncular, her yerde oynayabilecekleri için bir oyun kumandasını gerçekten sevecekler.

Katlanabilir dizüstü bilgisayar masası

Çoğu dizüstü bilgisayar kullanıcısı için, genellikle kucağınıza yerleştirilse de, katlanabilir bir dizüstü bilgisayar masası, cihazınızı kullanmanın daha rahat bir yolunu sağlar. Size sadece çalışmak için daha yüksek bir yer sağlamakla kalmaz, aynı zamanda her yere götürebilir ve dizüstü bilgisayarınızı rahatça kullanabilirsiniz. Ek olarak, bazıları için rahatsız edici olabilecek bacaklarınızı ısıtmaz. 

Katlanır bir dizüstü bilgisayar masası, fareniz ve telefonunuz için de yeterli alana sahip olabilir. Bu, farenizi sorunsuz kullanabileceğiniz ve ihtiyacınız olduğunda telefonunuzun her zaman yanınızda olacağı anlamına gelir. Bazı masalarda, çalışırken rahatlık sağlamak için bilek pedleri bulunur.

Özel web kamerasıweb kamerası

Çoğu dizüstü bilgisayarda yerleşikolsa da, genellikle vasattırlar ve iyi performans göstermezler. Özel bir web kamerası genellikle daha iyi videolar, sesler ve hatta resimler yakalar. Bu, onu video konferanslar veya toplantılar için kullanmak için daha iyi bir web kamerası yapar. Ayrıca video başlatmak veya fotoğraf çekmek için özel kontrollere sahiptir. 

Sadece bu da değil, bu kameralar profesyonel kameralar kadar harika videolar çekebildiğinden, oyuncular akış için kendi videolarını çekmek için bir web kamerası kullanabilirler. Bu, onlara çok pahalı bir akış kamerası kurulumu kullanmaktan daha ucuz bir seçenek sunar.

Dizüstü bilgisayar kılıfları Dizüstükılıflar

bilgisayar çantaları cihazınızı taşımak için harika bir yol olsa dadizüstü bilgisayarınıza ek koruma sağlayabilir. Çoğunlukla yastıklıdırlar ve dizüstü bilgisayarınızı çarpmalardan ve düşmelerden koruyabilirler. Sadece bu değil, aynı zamanda ek bir koruma olarak suya dayanıklılık da sağlarlar. Dizüstü bilgisayar kılıflarında ayrıca USB çubukları, harici sabit disk ve hatta şarj cihazları için kullanılabilecek bazı cepler bulunur.

Dizüstü bilgisayar kılıfları, tüm cihazı taşımak zorunda kalmadan dizüstü bilgisayarınızı taşımanın harika bir yoludur. Bu, özellikle masanızdayken ve dizüstü bilgisayarınızı getirmeniz gereken bir toplantıya çağrıldığınızda işe yarar. 

Taşınabilir dizüstü bilgisayar güç bankası

Dizüstü bilgisayarlar genellikle daha büyük pillere ve daha uzun çalışma saatlerine sahipken, kullanımları da çok fazla güç harcar. Bu nedenle çoğu kullanıcı yakınlarda priz bulunan yerlerde çalışır. Ancak, prizin olmadığı ve önemli işler yaptığınız durumlarda, taşınabilir bir güç bankası büyük bir acil durum gücü olacaktır.

Bu ağır hizmet tipi güç bankasını harika yapan şey, diğer cihazları şarj etmek için de kullanabilmenizdir. Dizüstü bilgisayarınızın pilini doldururken telefonunuzu veya tabletinizi şarj edin. Ayrıca, çantanıza ağırlık eklemeden taşıyabilmeniz için normalden biraz daha küçük bir güç bankası satın alabilirsiniz.

Genişletilmiş oyun fare altlığı

Bir oyuncuysanız, herhangi bir oyun kumandası kullanmıyorsanız da bir fare altlığı kullanmak en iyisidir. Normal bir fare altlığı kullanabilirsiniz, ancak oyun fare altlığı birkaç avantaj daha sağlar. Birincisi, çalışırken rahat etmesine yardımcı olacak bir bilek koruyucusu olarak da hizmet edebilir.

Sadece bu da değil, bazı genişletilmiş mouse pad’lerde de ışıklar var. Oyununuza uygun bir düzende farklı ışıklar ve ışıklar gösterir.

Bluetooth Klavyeklavyeleri

Dizüstü bilgisayarların kendiolmasına rağmen, Bluetooth klavye almak da harika bir fikirdir. Dizüstü bilgisayarınızı daha yükseğe yerleştirmek ve ekranı daha iyi görebilmek için bir stand üzerine koyabilirsiniz. Ardından, dizüstü bilgisayarınız yükseltilmiş olmasına rağmen çalışabilmek için klavyenizi bağlayabilirsiniz. 

Farklı Bluetooth klavyeler mevcuttur. En yaygın olanları, her yere götürebileceğiniz ufacık, kompakt klavyedir. Cebinize sığan ve dizüstü bilgisayarınıza kolayca bağlanabilen katlanabilir bir klavye de vardır.